Battleground Alert

Chińczycy kopiują Playerunknown’s: Battlegrounds

img
Sie
17

Tego, że ktoś skopiuje w końcu PU:BG, mogliśmy być więcej niż pewni. Tak samo jak faktu, że na 80% będą to mistrzowie kopiowanie wszystkiego – Chińczycy.

Ekran startowy

 

Pomysł na Battle Royale w klimatach Terminatora nie jest znowu taki zły. Sami chętnie pogralibyśmy w grę, gdzie poza bronią można by modyfikować własną postać. To co zrobił chiński developer NetEase jest jednak dalekie od naszych wyobrażeń o grze tego typu.

Chiński Battlegrounds na smartphone i tablety

Przepis na sukces Chińczycy mieli prosty. Wziąć tytuł, który bije rekordy sprzedaży. Dodać do niego inną, mocno rozpoznawalną markę (tu, Terminatora). Wrzucić do kotła, zagotować, wymieszać i zobaczyć co wyjdzie. Na koniec wystarczy wybrać platformę, na której wynikowy potworek będzie egzystować. Najlepiej możliwie prostą, żeby nie trzeba było poświęcać zbyt dużo czasu i środków na tworzenie. Tym sposobem na dniach wyjdzie mobilna gra, która dziwnie nam coś przypomina… Zresztą zobaczcie sami:

 

Świat gry

,

Wygląd otoczenia niby inny. Budynki bardziej futurystyczne, ale… Ta minimapa w lewym górnym rogu jest niepokojąco podobna… Jeszcze ciekawiej się robi, kiedy wejdziecie w menu ekwipunku:

 

Menu ekwipunku

Tutaj już nie ma najmniejszych wątpliwości. Kopiuj-wklej bez żadnych zahamowań.

O samym gameplay’u nie wiemy jeszcze nic. Wiadomo tylko, że w grze będzie uczestniczyło 48 graczy na raz. Czy będą zaczynać od skoku na spadochronie? Pewnie tak, w końcu gra jest reklamowana jako Battle Royale. Rozmiar mapy? Nie znany. Czy będzie dostępna w Europie? Pewnie nie. Nasze prawo własności intelektualnej jest zgoła inne, niż to stosowane w Chinach.

Nawiązania do terminatora

Raczej brak. Wszystko, co jak na razie znaleźliśmy, to ekran czołowy gry i ikony w menu. Z resztą, to nie byłby pierwszy taki przypadek w historii gier komputerowych, że wykorzystanie globalnie znanej marki ma zadziałać jak magnes, a sama rozgrywka nie ma z nią nic wspólnego.

 

Menu główne

Źródło: Twitter analityka rynku gier – Daniela Ahmad

PlayerUnknown's Battlegrounds Polska

902 User(s) Online Join Server

PARTNERZY

GIVEAWAY

Przejdź do paska narzędzi