Battleground Alert

Kiedy nowe mapy?

img
Lip
28

Witajcie gracze!

Dostajemy od Was dużo wiadomości prywatnych oraz widzimy Wasze posty, w których to pada pytanie: “Kiedy dostaniemy nowe mapy?” My odpowiedź już znamy, więc nie pozostaje nic innego jak się z nią z Wami podzielić.

Kiedy nowe mapy?

W jednym z wywiadów dla Eurogamer Playeruknown wyjaśnia kilka kwestii. Zacznijmy od tego, że mapa w PUBGu nieco różni się w porównaniu do innych gier. Jest to naprawdę bardzo duży obszar, który posiada kilka miast (dużych i mniejszych), mnóstwo rozproszonych budynków, roślinności czy nawet system tuneli. Obecnie deweloperzy pracują nad dwiema nowymi mapami, ale jeżeli mają być takich samych rozmiarów czy ich złożoność ma być przybliżona do obecnej, to czeka nas jeszcze kilka ładnych miesięcy, aż będziemy mogli na nich zagrać.

Brendan „Playerunknown” Greene wyjaśnia, że same prace nad mapą są niezwykle trudnym i złożonym procesem, a twórcy nie mają nawet jeszcze w planach żadnej daty ich premiery. Tłumaczy, że:

“Obecnie tworzone mapy są jeszcze we wczesnej produkcji, dodatkowo skupiamy się na razie na jednej, ale i tak mamy przed sobą mnóstwo pracy”

Wyjaśnia, że do wypuszczenia grywalnej mapy potrzeba było ok. dziewięciu miesięcy. Mapy potrzebują czasu i wyjdą kiedy będą naprawdę gotowe.

 

Nowa pustynna mapa.

Nowa pustynna mapa.

Nowa pustynna mapa.

Nowa pustynna mapa.

 

Do tej pory mieliśmy okazję zobaczyć ledwo dwa zdjęcia jednej z map. Te zdjęcia zostały pokazane w bardzo wczesnym stadium produkcji i może się okazać, że finalna wersja znacząco będzie się różnić. Póki, co wiemy, że dostaniemy mapę pustynną, ale co z drugą?

Brendan zdradza, iż następny w kolejce będzie górzysty, śnieżny obszar ze starym kosmodromem pośrodku. Będzie więcej wpinania się niż dotychczas.

Nowe mapy na pewno dostaniemy, jednakże należy uzbroić się w cierpliwość, ponieważ jak widać nie jest to łatwy proces.

Kiedy wejdą nowe animacje?

Kolejnym istotnym pytaniem, który dość często przewija się na grupie jest długo wyczekiwany system animacji przeskakiwania przez murki. Wielu z Was spodziewało się go w nadchodzącej miesięcznej aktualizacji, ale jak się okazuje i na tę opcję trzeba będzie poczekać. Dlaczego? I tutaj również twórcy wyjaśniają, że jest to niezwykle trudny zabieg i wymaga kilku większych poprawek, zanim owa możliwość zostanie oficjalnie wprowadzona do gry.


W planach też jest dodanie systemu powtórek, dzięki któremu będzie można obejrzeć swoją rozgrywkę z każdego możliwego miejsca, coś jak obecnie w CS:GO. Aczkolwiek zanim to wszystko zostanie wprowadzone deweloperzy w pierwszej kolejności wciąż nieustannie pracują nad optymalizacją, która w obecnym momencie jest najważniejsza.

 

Mamy nadzieję, że zaspokoiliśmy waszą ciekawość i oczywiście zapraszamy do nas na grupę, gdzie możecie zadawać przeróżne pytania, dzielić się swoimi spostrzeżeniami czy szukać rozwiązań.

 

 • Nux x

  Oo, czy nie natrafiłem na serwis rodziny overwatch.pl? Fajnie jakby częściej były newsy. Leci subskrypcja!

  • Orchidia92

   http://www.playbattlegrounds.pl zajmują się ludzie nie związani z serwisem overwatch.pl, kolejne newsy w krótce 🙂

 • Jakub Konstanty

  Przydałaby się pora nocna.

PlayerUnknown's Battlegrounds Polska

1047 User(s) Online Join Server

PARTNERZY

GIVEAWAY

Przejdź do paska narzędzi