Battleground Alert

Poradnik początkującego PUBGISTY poziom 2!

img
Lip
09

Witajcie początkujący PUBGiści w drugiej, uzupełniającej części poradnika na start!

Jeżeli jesteście nowi w tej grze, to polecamy zajrzeć do poprzedniej części, która opisuje podstawowe informacje, tipy i wskazówki które powinniście posiadać przed rozpoczęciem rozgrywki w PlayBattlegrounds.

Jeżeli już wiecie z czym co się je, to te, dodatkowe wskazówki sprawią, że będziecie jeszcze bardziej obeznani w rozgrywce. Zacznijmy!

Bądźcie w ciągłym ruchu.

 

W PUBGu w większości sytuacji nie należy się zatrzymywać, stać nieruchomo czy leżeć w bezruchu, nawet w pomieszczeniach! Jeżeli już zbieracie jakieś rzeczy, najlepiej otworzyć sobie ekwipunek klikając TAB i podczas podnoszenia przedmiotów “tańczyć” wokół nich, używając klawiszy WSAD. Spowoduje to, że przeciwnik który dostrzeże was z daleka będzie miał trudności z dokładnym wymierzeniem w was. Nigdy nie wiadomo, czy ktoś Was nie obserwuje, jeżeli staniecie w miejscu może się to skończyć przysłowiową „kulką w łeb”. Tak samo, gdy chowacie się za np. drzewem, samochodem i innymi przeszkodami, starajcie się lekko poruszać, dzięki temu wrogowi będzie trudniej Was trafić. Patmiętajcie o tym, że gra sama w sobie jest sytuacjyna i nie oznacza to, że macie zawsze gonić bezmyślnie i dawać wszystkim o sobie znać. Są takie momenty w grze, kiedy to bezruch jest wręcz wskazany! Spokojnie, praktyka czyni mistrza.

 

Wykorzystaj otoczenie.

 

Na pierwszy rzut oka chowanie się w krzakach może wydawać się mało skuteczne, w końcu liście nie chronią nas przed pociskami. Jednak wybierając odpowiednie miejsce do tego możemy mieć znaczną przewagę nad przeciwnikiem, w końcu ciężko dostrzec ubranego na ciemno przeciwnika w liściach. Im krzak większy tym lepiej dla was ponieważ zasłoni większą cześć was i waszego ekwipunku. Jeszcze większą przewagę nad przeciwnikiem może dać wam okrycie maskujące tzw. Ghillie Suit, który możemy dostać tylko ze zrzutu. Jedna mała nieuwaga wroga może wyjść na waszą korzyść, przeciwnicy zazwyczaj nie spodziewają się, że przeciwnik może czaić się w krzakach i omijają się oraz nie sprawdzą, dlatego możecie wykorzystać tą przewagę. Pamiętajcie jednak by wchodzić w nie niepostrzeżenie ;)!

 

Poznaj jak działa niebieska strefa.

Jak wam już na pewno wiadomo, w grze mamy pole elektromagnetyczne, która co kilka minut się zwęża, zmuszając nas – graczy do ostatecznej konfrontacji. Warto wiedzieć, że czas ten jest z góry ustalony. W momencie, gdy wyskakujemy z samolotu mamy 1 minutę i 50 sekund na pojawienie się pierwszej strefy, następnie możemy przez kolejne 5 minut “lootować” okolicę, aż pierwsza strefa zacznie się zamykać. Tak prezentuje się aktualnie czas do rozpoczęcia zamykania strefy. Oczywiście trzeba brać pod uwagę to, że niektóre aktualizacje mogą zmodyfikować ten czas, ale będziemy starali się na bieżąco modyfikować ten wpis 🙂

Strefa 1: 5 minut

Strefa 2: 3 minuty 20 sekund

Strefa 3: 2 minuty 30 sekund

Strefa 4: 2 minuty

Strefa 5: 2 minuty

Strefa 6: 1 minuta 30 sekund

Strefa 7: 1 minuta 30 sekund

Strefa 8: 1 minuta

 

Te początkowe strefy zadają najmniejsze obrażenia, jeżeli przypadkiem zostaniecie poza strefą, wystarczy użyć energetyka lub proszki (painkiller), aby spokojnie dobiec do kolejnej granicy. Jeżeli znajdujecie się wciąż poza pierwszą strefą, która zaczęła się poruszać do drugiej i nie zdążycie do niej dobiec, to obrażenia jakie będziecie otrzymywać zostaną podwojone. Ostatnie strefy są wstanie was zabić w ciągu kilku sekund, także uważajcie.

 

Jak działa pancerz?

Jak już Wam wiadomo, pancerze składają się z trzech poziomów, które mają dwie statystyki: trwałość pancerza oraz ilość redukowanych obrażeń.

Trwałość informuje o tym, jak wiele szkód można zadać przed jego zniszczeniem, redukcja obrażeń informuje o procencie uszkodzenia pancerza, który zmniejsza się aż do jego zniszczenia. To oznacza, że pancerz jest w 100% efektywny aż do momentu jego destrukcji.

Pancerz poziomu 1 zapewnia 30% redukcji obrażeń i ma 80 pkt trwałości na kasku, a 200 pkt na kamizelkę.

Pancerz poziomu 2 zapewnia 40% redukcji obrażeń i ma 150 pkt trwałości na kasku, a 220 pkt na kamizelkę.

Pancerz poziomu 3 zapewnia 55% redukcji obrażeń i ma 230 pkt trwałości na kasku, a 250 pkt na kamizelkę.

Warto też wspomnieć, że pancerz nie chroni przed obrażeniami zadanymi w ręce czy nogi, ale w te miejsca otrzymujecie o 50% obrażeń mniej, kiedy to w głowę dostaniecie o 2.5 raza więcej niż w korpus.

 

Jak spawn’ują się samochody?

O samochodach wspominaliśmy również w poprzedniej części, ale zapewne warto dodać, że przed aktualizacją pojazdy “respiły” się na wschód, dzięki temu jeżeli widzieliście samochód przy drodze, który był zwrócony w każdą inną stronę był to znak, że ktoś nim przyjechał i można było spodziewać się wrogów w okolicy. Po ostatnich aktualizacjach zostało to niestety zmienione i od teraz każdy pojazd możemy znaleźć w losowym jego kierunku. Zazwyczaj można je znaleźć w garażach jak i przy głównych drogach.

Podczas jazdy (jeżeli grasz np. solo) jest się bezbronnym, no prawie. Miejsca w pojeździe można zmieniać za pomocą klawiszy ctrl + 1, 2, 3, 4, wystarczy, że w trakcie jazdy zmienicie miejsce na 2 lub 3, aby móc oddać strzał z samochodu kiedy ten jeszcze jest w ruchu! Najlepiej jest używać tego tricku kiedy jeździ się po płaskich powierzchniach jak np. droga.

Więcej Tipów!

Jeżeli już zdecydujecie się przepłynąć przez rzekę to lepiej jest zanurkować. Kule w wodzie was nie dosięgną (oczywiście pamiętajcie od czasu do czasu wypłynąć po trochę powietrza), a poza tym znacznie szybciej płyniecie!

Jeżeli goni was strefa to aby biec szybciej, wystarczy schować broń pod klawiszem “X”.

Jak pewnie zauważyliście, kiedy użyjecie energetyka, proszków czy adrenaliny dostajecie tzw. Boosta. Nad paskiem życia pojawią się wtedy inne małe paski, które każde z osobna mają inne właściwości:

1 pasek: powolne odzyskiwanie zdrowia

2 pasek: nieco szybsze odzyskiwanie zdrowia

3 pasek: szybszy bieg

4 pasek: szybkość celowania jest nieco szybsza

Dzięki boostom można wyleczyć się w 100%.

Dodatkową informacją, jest na przykład opcja chodzenia bez butów w squadach. Dlaczego? Otóż  chodzi się ciszej ale przede wszystkim podczas chodzenia na boso wydajemy inne dźwięki. Teraz wyobraźcie sobie, że słyszycie kogoś obok domku, który ma kompletnie inny dźwięk niż wasi kompani. Od razu możecie się zorientować, że jest to nieprzyjaciel i dzięki temu nie zostaniecie zaskoczeni. Gorzej jak enemy team wpadnie na ten sam pomysł…

Teraz, drodzy gracze, wasz start powinien być o wiele łatwiejszy! Jeżeli szukacie innych graczy do gry to serdecznie zapraszamy do naszego discorda, w którym zawsze znajdzie się ktoś do gry!

DISCORD PlayerUnknown’s Battlegrounds POLSKA
źródło: [click]

PlayerUnknown's Battlegrounds Polska

1047 User(s) Online Join Server

PARTNERZY

GIVEAWAY

Przejdź do paska narzędzi